7 powodów dla których wybrać klej na bazie poliolefiny.

Kleje poliolefinowe, metalocenowe, zwane inaczej klejami samoczyszczącymi, nowej generacji są od jakiegoś czasu mocno poszukiwane w rynku opakowań ale i nie tylko. Świetnie radzą sobie, spełniając swoje zadania w różnych gałęziach przemysłu np. w produkcji podkładów pod panele, listew wykończeniowych czy różnych elementów w materiałach budowlanych.


Dlaczego zatem zamienić klej EVA na PO?

1. Cena
Znacznie zmniejszyła się różnica cenowa pomiędzy klejami EVA i PO. Ciągle rosnące ceny surowców stosowanych do produkcji standardowych klejów termotopliwych, miały ogromy wpływ na wzrost ceny kleju EVA i postawiły w bardzo korzystnym świetle kleje na bazie poliolefiny.

2. Zużycie
Redukcja zużycia kleju nawet do 30 % – kleje na bazie poliolefiny są bardziej wydajne ponieważ mają niższą gęstość.

3. Jakość
Kleje na bazie poliolefiny cechują się doskonałą stabilnością termiczną, dużo wyższą aniżeli konwencjonalne klej EVA. Dodatkowym atutem jest, że nie tworzą utlenionych warstw ani żadnych twardych powłok osadowych na ścianach zbiornika.

4. Niski koszt obsługi/ właściwości samoczyszczące
Kleje poleolefinowe przedłużają czas działania sprzętu i redukują potrzebę wymiany części ponieważ produkowane są z najlepszych surowców, nie powodując zanieczyszczeń a wręcz mając oczyszczający wpływ na urządzenie.
Trzeba dodać, że kleje te nie odkładają się w przewodach i nie zapychają dysz a w konsekwencji, zredukowana zostaje ilość prac konserwacyjnych oraz przerw w produkcji i mamy pełną możliwość wykorzystania potencjału produkcyjnego maszyn.

5. Doskonale działają w niskich temperaturach
Nie tworzą „nici” nawet podczas aplikacji w niskich temperaturach do 130°C6.

6. Uniwersalność zastosowania
Dzięki swoim doskonałym właściwością adhezyjnym, Worldmelt jest odpowiedni do różnych aplikacji na przykład do sklejania tacek, kartonów czy też opakowań zbiorczych oraz różnych materiałów budowlanych i nie tylko!

7. Najwyższa jakość, niezawodność oraz sprawdzone rezultaty działania pozwalają na osiągnięcie najlepszych rezultatów w procesie produkcyjnym oraz wyrobów gotowych. Zakup kleju Worldmelt może mile zaskoczyć niejednego niedowiarka. Pomimo, iż wyjściowa cena kleju nowej generacji, jest nieco wyższa od ceny tradycyjnego kleju EVA, dzięki znacznej redukcji zużycia kleju, finalny koszt może być niższy niż w przypadku zakupu kleju EVA.
Spośród szerokiej oferty na kleje przemysłowe ICAT firma Remex proponuje nowoczesne kleje przemysłowe wychodząc naprzeciw rosnącym zapotrzebowaniom klientów. Proces testów i wdrożenia jest stosunkowo prosty.

Zapraszamy do współpracy!